عزل تعدادی از اعضای شعب اخذ رای در گیلان به دلیل جانبداری از یک کاندیدا

تاریخ خبر/ جمعه, 15تیر , 1403

موسی کاظمی امروز جمعه ۱۵ تیرماه در جمع خبرنگاران مستقر در ستاد انتخابات استان، با بیان اینکه هیات بازرسی استان ۲۷۸ بازرس، ۱۷ رئیس بازرسی در ۲۶۸۸ شعبه اخذ رای استان دارد، اظهار کرد: در دور دوم انتخابات بنابر اهمیت موضوع روز گذشته ۲۹ حکم بازرس ویژه برای مدیران و معتمدین جهت تسهیل در امور انتخابات شده است.

وی با بیان اینکه بازرسان ویژه در بخشداری ها و فرمانداری ها حضور دارند و فرآیند را راهبری می کنند، افزود: هیات بازرسی وظیفه بررسی حسن عملکرد ستاد انتخابات استان را برعهده داشته و بر روند فرآیندهای انتخاباتی نظارت دارد.

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان گیلان با بیان اینکه تقریبا به ازای هر ۱۰ صندوق یک بازرس داریم که از معاونین فرماندار انتخاب شده اند، تصریح کرد: هیات بازرسی علاوه بر اینکه گزارش  تخلفات احتمالی در شعب را بررسی می کند، به پیگیری گزارش های مردمی واصله در اطراف شعب هم می پردازد.

کاظمی با بیان اینکه تاکنون بر اساس گزارش های مردمی و پایش منطقه ای حدود ۲۴ گزارش داشتیم که با برخی خاطیان برخورد شد، گفت: حتی تعدادی از اعضای شعب به دلیل جانبداری از کاندیدا عزل شدند، به صورت مستمر با تمام بازرسان در سطح استان در تماس هستیم، علاوه بر این گزارش های تلفنی، پیامکی و مطالبی که در فضای مجازی ارسال شده را مورد رصد و پیگیری قرار گرفتند.

وی ادامه داد: امروز در اطراف شعب اخذ رای اقدام به نصب بنر یا پوستر کرده بودند که بلافاصله توسط کمیته امحاء ستاد انتخابات پاکسازی شدند؛ همچنین گاهی گزارش ها شامل نواقص فنی می شده که در اسرع وقت برطرف شدند، به عنوان مثال در برخی شعب دستگاه احراز هویت با مشکل مواجه شد که بلافاصله در حداقل زمان ممکن جایگزینی انجام شد.

رئیس هیات بازرسی انتخابات استان گیلان با تاکید بر اینکه تمام هیات های اجرایی انتخابات زیر ذره‌بین هیات بازرسی هستند، گفت: همه عوامل در کمال صداقت وظایف خود را دنبال می کنند. یکی از موارد مورد تاکید از ابتدای کار و ثبت نام بازرسان، پرهیز از سوگیری یا جانبداری له یا علیه نامزدهای انتخاباتی است که جرم محسوب و با فرد خاطی برخورد می‌شود.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!