قانون جدید کارگزاران فوتبال؛ فقط ایجنت رسمی

تاریخ خبر/ پنجشنبه, 14تیر , 1403

چندی پیش دستورالعمل حاکم بر قراردادها و سقف بودجه باشگاه‌های فوتبال برای فصول 1403 تا 1406، ابلاغ شد. در بخشی از این قانون، الزامات مربوط به کارگزار نقل‌وانتقالاتی (بخوانید ایجنت‌ها) مطرح شده است.

در فصل بیست‌وسوم لیگ برتر، بعد از بیان تشریفات و نکاتی این امکان وجود داشت که بازیکن یا مربی فرد مورد اعتماد خود را که ایجنت رسمی نبود به کار بگیرد، اما در قانون سه ساله جدید این امکان وجود ندارد و الزاماً ایجنت رسمی، فردی که دارای تأییدیه فدراسیون فوتبال باشد، می‌بایست امور یادشده را پیگیری شد.

قانون جدید کارگزاران فوتبال مطابق با قانون جدید فیفا به‌روزرسانی شده و کاملاً منطبق با آن است.

گفتنی است فدراسیون فوتبال در اسفند ماه 1402 آزمون واسطه‌های کارگزاران فوتبال را برگزار کرد. این آزمون دارای 30 سؤال چهار گزینه‌ای بود. 10 سؤال این آزمون به زبان خارجی بود، مبلغ آزمون هم پنج میلیون تومان. 

با این اوصاف اگر ایجنتی گواهی آزمون مذکور را نداشته باشد مورد تأیید نیست و نمی‌تواند برای عقد قرارداد با بازیکنان و مربیان همکاری کند، موضوعی که باشگاه‌ها، مدیران و اعضای تیم‌ها حتماً باید به آن توجه کنند.

نباید فراموش کرد بعد از افشای پرونده فساد در فوتبال، کمیته اخلاق با انتشار اطلاعیه‌ای سه کارگزار فوتبال را به مدت سه سال از هرگونه فعالیت در حوزه فوتبال، فوتسال و فوتبال ساحلی محروم کرده بود.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!