آخرین اخبار

۳۰ مسافر پرواز «بوئینگ-۷۸۷» بر فراز اقیانوس اطلس مجروح شدند

تاریخ خبر/ دوشنبه, 11تیر , 1403

منابع رسانه‌ای غروب دوشنبه از جراحت ۳۰ مسافر شرکت هوایی «ایر اروپا» متعلق به اسپانیا حین عبور بر فراز اقیانوس اطلس خبر دادند.

بر اساس این گزارش، پرواز بوئینگ-۷۸۷ در مسیر فرودگاه مونته ویدئو در اروگوئه با تلاطم شدید مواجه شد.

۱۰ نفر از آسیب دیدگان دچار شکستگی سر، صورت و درد در قفسه سینه شدند. ۷ مسافر به دلیل جراحات درجات مختلف تحت درمان قرار گرفتند.

وبگاه «ای وی هرالد» نیز گزارش کرد که هواپیمای بوئینگ ۷۸۷-۹ ایر اروپا حین پرواز از مادرید به مونته ویدئو با ۳۴۵ سرنشین، هنگام عبور از اقیانوس اطلس با تلاطم شدید مواجه شد.

خلبان این پرواز بعد از مشکل پیش آمده به سمت «ناتال» در برزیل تغییر مسیر داد و هواپیما بدون حادثه بیشتر فرود آمد. تعدادی از پنل‌های سقف و همچنین صندلی‌های این هواپیما شکسته شده است.

اداره بهداشت ایالت ناتال گزارش داد که ۳۰ نفر مجروح و به بیمارستان‌های محلی منتقل شدند. ۱۵ خودروی امدادی نیز به فرودگاه اعزام شدند.

یک هواپیمای جایگزین برای بردن مسافران به مونته ویدئو در حال اعزام است.

19518031_167

اخیرا نیز حادثه‌ای مشابه برای هواپیمایی سنگاپور رخ داد. 

شرکت هوایی سنگاپور در بیانیه‌ای اعلام کرد: در جریان پرواز هواپیمای بوئینگ ۷۷۷، ۳۰ نفر مجروح و یک نفر کشته شدند. در مجموع ۲۱۱ مسافر و ۱۸ خدمه در این هواپیما بودند.

این پرواز از فرودگاه هیترو در لندن آغاز شد و قرار بود در سنگاپور فرود بیاید، اما بعد از بروز حادثه و پس از درخواست فرود اضطراری به تایلند تغییر مسیر داد.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!