پاداش ۱۰ میلیون یورویی میلیاردر گرجستانی به تیم ملی این کشور پس از شکست دادن پرتغال

تاریخ خبر/ جمعه, 8تیر , 1403

گرجستان که تحت هدایت ویلی سانیول، مدافع سابق فرانسوی قرار دارد، روز چهارشنبه در گلزن‌کرشن با نتیجه 2-0 مقابل پرتغال به برتری رسید و به مرحله یک هشتم نهایی صعود کرد؛ جایی که با اسپانیا رو به رو خواهند شد.

ایوانیشویلی که حزب حاکم رویای گرجستان را تأسیس کرد و در سال 2012 به نخست وزیری کشور رسید، گفت که پیروزی مقابل پرتغال یک «پیروزی تاریخی و رویایی» بوده است. این مرد 68 ساله گفت که در صورت شکست دادن اسپانیا نیز مبلغ ۱۰ میلیون یوروی دیگر (30 میلیون لاری گرجستان) به تیم و کادر فنی اهدا خواهد کرد.

بیدزینا ایوانیشویلی، نخست وزیر سابق گرجستان

ایوانیشویلی در گرجستان به دنیا آمد و ثروت خود را در دهه ۹۰ میلادی در روسیه با سرمایه‌گذاری در بانکداری، رایانه و فلزات به دست آورد. دارایی خالص او توسط فوربس حدود 3.87 میلیارد پوند تخمین زده می‌شود و حزب رویای گرجستان می‌گوید این کمک‌ها از بنیاد خیریه ایوانیشویلی تأمین خواهد شد. با وجود اینکه او تنها پس از 12 ماه کار از نخست وزیری استعفا داد، ایوانیشویلی همچنان به عنوان رئیس افتخاری حزب حاکم، چهره پر نفوذی محسوب می‌شود. 

در ماه آوریل، بسیاری از بازیکنان تیم ملی گرجستان پس از اعلام قانونی درباره «کارگزاران خارجی»، علیه حزب رویای گرجستان صحبت کردند. این قانون که در ماه ژوئن در پارلمان به تصویب رسید، منجر به برخی از بزرگترین اعتراضاتی شد که گرجستان از زمان اعلام استقلال این کشور در سال 1991 به خود دیده است؛ زیرا منتقدان می‌گویند این لایحه آزادی‌های مدنی آن‌ها را تهدید می‌کند.

گرجستان که برای اولین بار در مسابقات قهرمانی اروپا شرکت می‌کند، روز یکشنبه ساعت ۲۲:۳۰ به وقت تهران، در کلن به مصاف اسپانیا خواهد رفت.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!