تاریخ‌سازی بزرگ افغانستان/ طالبان جلوی جشن مردم را گرفت!

تاریخ خبر/ چهارشنبه, 6تیر , 1403

پیروزی افغانستان باعث شد تا استرالیا که یکی از قدرت‌های این رشته ورزشی به شمار می‌رود نیز از رقابت‌ها حذف شود.

به نقل از یورونیوز، افغانستان در اولین مرحله نیمه نهایی روز چهارشنبه باید در ترینیداد و توباگو به مصاف آفریقای جنوبی برود. همچنین هند روز پنجشنبه در دیگر بازی مرحله نیمه‌نهایی در گویان به مصاف انگلستان که مدافع عنوان قهرمانی است می‌رود.

افغانستان در حالی به مصاف آفریقای جنوبی می‌رود که این کشور در بازی‌های این دور پیروز شده و کار برای افغانستان برای شکست این تیم قدرتمند آسان نخواهد بود.

راشد خان، کاپیتان تیم ملی کریکت افغانستان در یک نشست خبری رسیدن این تیم به مرحله نیمه نهایی در جام جهانی را آرزو و رویایی دانست که حالا تحقق یافته است. او همچنین افزود: «این یک پیروزی باورنکردنی برای ما است. ما یک نمایش عالی مقابل بنگلادش داشتیم و در طول بازی هرگز به این فکر نمی‌کردیم که بازی را واگذار کنیم.»

راشد خان در ادامه افزود: «ما باور داشتیم که می‌توانیم در این مسابقه به برتری برسیم و حالا خوشحالیم که موفق شدیم به مرحله نیمه نهایی راه یابیم.»

هواداران این ورزش محبوب در افغانستان با حضور در خیابان‌ها به رقص و پایکوبی مشغول شدند و در شعارهای خود از قهرمانان خود تقدیر کردند. کریکت همواره ورزش محبوبی در افغانستان بوده و با وجود دهه‌ها جنگ و بحران‌های سیاسی و اقتصادی و اجتماعی، مردم این کشور همواره از تماشا و دنبال کردن این ورزش لذت می‌برند.

عکس | تاریخ‌سازی بزرگ افغانستان / طالبات جلوی جشن مردم را گرفت!

حضور مردم در خیابان‌ها البته به لطف طالبان چندان طولی نکشید و نیروهای این گروه با حضور در تجمعات مردمی آنها را متفرق کردند. با این حال حکومت طالبان درخشش تیم ملی کریکت افغاستان را به ورزشکاران این تیم تبریک گفتند.

آفریقای جنوبی با هفت برد در هفت بازی توانسته به نیمه‌نهایی برسد و حالا کار برای افغانستان در مقابل این تیم قدرتمند دشوار خواهد بود. این دو تیم تاکنون دو بار با یکدیگر مسابقه داده‌اند. در سال ۲۰۱۰ در جام جهانی باربادوس و همچنین در سال ۲۰۱۶ در بمبئی؛ نتیجه هر دو مسابقه اما به سود آفریقای جنوبی به پایان رسدیه است.

راشد خان که در شکست سال ۲۰۱۶ حضور داشته در خصوص بازی دوباره با آفریقای جنوبی می‌گوید: «این یک دستاورد بزرگ برای ما به عنوان یک تیم و یک ملت است که در نیمه نهایی حضور داشته باشیم. با نمایش‌هایی که در این بازی‌ها داشته‌ایم.»

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!