این 5 میوه را در یخچال نگه ندارید

تاریخ خبر/ دوشنبه, 28خرداد , 1403

به گزارش روزنامه مصری الاخبار، 5 نوع میوه وجود دارد که نباید آنها را در یخچال قرار داد که به شرح زیر است:

موز

موز را هرگز نباید در یخچال نگهداری کرد، زیرا وقتی که سرد می شود، پوست آن شروع به سیاه شدن می کند که ممکن است از خوردن آن برای بسیاری از افراد، به خصوص کودکان جلوگیری کند، علاوه بر این، موز در یخچال به سرعت رسیده نمی شود، بنابراین توصیه می شود آن را در دمای اتاق نگهداری کنید.

این 5 میوه را در یخچال نگه ندارید

هندوانه

بسیاری از افراد این اشتباه را می کنند که هندوانه را در یخچال نگه می دارند تا از فاسد شدن سریع آن جلوگیری کنند، اما با این کار آنتی اکسیدان های موجود در آن کاهش می یابد و ارزش غذایی آن نیز کاهش می یابد، به همین دلیل کارشناسان توصیه می کنند هندوانه را در یخچال نگهداری نکنید.

این 5 میوه را در یخچال نگه ندارید

آناناس

نگهداری آناناس در یخچال می تواند باعث بدتر شدن بافت و طعم آن شود، بنابراین بهتر است آن را در یخچال قرار ندهید، زیرا خنک شدن میوه باعث می شود که شکل طبیعی آن تغییر کند طراوت آن و از تغییرات ناخواسته در خواص آن جلوگیری می کند، اما در صورتی که آناناس کاملا رسیده باشد، می توان آن را برای چند روز در یخچال نگهداری کرد تا از کدر شدن بیش از حد آن جلوگیری شود.

این 5 میوه را در یخچال نگه ندارید

انبه

مهم است که انبه را در یخچال نگهداری نکنید، زیرا دمای سرد می تواند روند رسیدن را کاهش دهد و بر طعم و بافت آن تأثیر بگذارد دمای اتاق برای لذت بردن از طعم کامل و آبدار بودن آن.

این 5 میوه را در یخچال نگه ندارید

آووکادو

آووکادو را نباید در یخچال نگهداری کرد زیرا دمای سرد می تواند فرآیند رسیدن را کند کند و باعث سفت شدن آنها شود و همچنین ممکن است بر طعم و بافت آنها تأثیر بگذارد از بافت کرمی آنها لذت ببرید.

این 5 میوه را در یخچال نگه ندارید

 

 

 

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!