آخرین اخبار

مدیریت کلیه بانک های خصوصی به عهده دولت قرار گرفت/ عکس

تاریخ خبر/ جمعه, 18خرداد , 1403

این تیتری است که کیهان تک برگی شماره فوق العاده روز جمعه ۱۸ خرداد ۱۳۵۸ در صفحه اول خود منتشر کرده است. در این صفحه هم متن قانون ملی شدن بانکها منتشر شده بود و هم‌ پیام نخست وزیر دولت موقت مهندس مهدی بازرگان در همین مورد. در ادامه  متن کامل پیام نخست وزیر بازرگان را از نظر می گذرانید؛

IMG_20220608_075650_195 (1)

بسم‌الله الرحمن الرحیم

هموطنان عزیز

از آن جایی که بانک های خصوصی وضع نامساعد زیان باری پیدا کرده بودند، دولت لازم دانست برای حفظ حقوق و سرمایه های ملی و به منظور تضمین پس اندازهای مردم و جلوگیری از اتلاف سپرده ها، مدیریت کلیه بانک های خصوصی را به عهده بگیرد. بدین وسیله به اطلاع عموم می رسانم که با تصویب شورای انقلاب اسلامی کلیه بانکهای کشور از تاریخ ۱۷ خرداد ماه ۱۳۵۸ ملی اعلام گردید. به این ترتیب کلیه بانکها در اختیار دولت و متعلق به ملت بوده و سپرده‌ها و پس اندازها تضمین می شود.

 دولت موقت جمهوری اسلامی انتظار دارد بدهکاران بانکها در ایفای تعهدات خود تسریع کنند و کارکنان بانکها در حکم اجرای قانون همکاری لازم را بنمایند. 

نظر به اینکه بر طبق ماده ۲ قانون ملی شدن بانکها تنها امضای مدیرانی که از طرف دولت معین میگردند دارای اعتبار قانونی خواهد بود، روزهای شنبه ۱۹ و یکشنبه ۲۰ خردادماه جاری کلیه بانکها تعطیل می شوند و از روز دوشنبه ۲۱ خرداد فعالیت عهدی خود را انشاءالله بعون الله تعالی و به همت و همکاری مردم از سر می گیرند. امیدوارم به یمن روز با سعادت میلاد مظهر عدل و رحمت علی علیه السلام این عمل دولت موقت موجب بسط عدالت و برکت بشود.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!