آخرین اخبار

آمریکایی ها با 4 میلیارد و 400 چه خودرویی سوار می شوند؟

تاریخ خبر/ جمعه, 18خرداد , 1403

واگنیر اس  براساس پلتفرم استلانتیس اس تی ال ای-لارج توسعه یافته است، همان پلتفرمی که آخرین مدل داج چارجر را نیز میزبانی کرده است. بدین ترتیب واگنیر اس میزبان بسته باتری 100.5 کیلووات ساعت است که برد حرکتی بالغ بر 483 کیلومتر را فراهم می کند.

جیپ هنوز به فناوری شارژ و سرعت آن اشاره نکرده است اما با توجه تشابه پلتفرم با چارجر، اینجا هم احتمالا یک نمونه 350 کیلوواتی خواهیم داشت. بدین ترتیب واگنیر اس طی 23 دقیقه ظرفیت باتری خود را از 20 به 80 درصد می رساند.

واگنیر اس  طراحی بسیار جذابی را به عنوان یک شاسی بلند مدرن ارائه می دهد که در تک تک نقاط روح کلاسیک برند جیپ را نیز حفظ کرده است. منظورمان از کلاسیک، خودروئی مربوط به یک یا دو دهه قبل هم نیست بلکه قابلیت این زبان طراحی در معرفی جیپ حتی بدون مشاهده لوگو توسط بیننده است.

جیپ  در فضای کابین نیز توجه ویژه ای به فناورانه ها داشته تا واگنیر اس 45 اینچ نمایشگر را در قسمت های مختلف به سرنشین ها ارائه دهد. سیستم صوتی حرفه ای با 19 اسپیکر  مکینتاش  و انواع امکانات روز در این کابین حضور دارند.

واگنیر اس  از دو موتور الکتریکی و سامانه تمام چرخ محرک بهره می برد اما یک سیستم مدیریت هوشمند انرژی دارد که امکان خارج کردن موتور مرتبط با محور جلو را فراهم می کند. میزان خروجی پیشرانه 600 اسب بخار و گشتاور 837 نیوتن متر است.

این هیولای الکتریکی طی 3.4 ثانیه از حالت توقف کامل به سرعت 96 کیلومتر برساعت می رسد که حتی از جیپ گرند چروکی ترک هاوک با 707 اسب بخار خروجی(پیشرانه احتراقی) سریع تر است.

سیستم تعلیق این خودرو از نوع تطبیقی نیست که شاید بتوانیم آن را یک نقطه ضعف برای واگنیر اس در نظر بگیریم.

همچنین در بخش ایمنی، واگنیر اس مجهز به آخرین فناوری های روز صنعت خودرو شده تا آن را به یک گزینه قابل اعتماد در بازار تبدیل کند.

واگنیر اس

واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس
واگنیر اس

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!