آخرین اخبار

این غذاهای سیاه در کاهش وزن شما معجزه می‌کند

تاریخ خبر/ چهارشنبه, 16خرداد , 1403

برای کاهش وزن ترکیب کردن غذاهای غنی از مواد مغذی که متابولیسم را افزایش می‌دهند و به چربی سوزی کمک می‌کنند، اهمیت زیادی دارد.

بر همین اساس غذاهای سیاه، غنی از آنتی اکسیدان ها، فیبر و مواد مغذی ضروری، به دلیل مزایای بالقوه در کاهش وزن مورد توجه قرار گرفته‌اند. در این مطلب به پنج غذای سیاه اشاره می‌کنیم که می‌توانند به شما کمک کنند تا وزن اضافی خود را به طور موثر کاهش دهید.

لوبیای سیاه

لوبیای سیاه یکی از منابع غنی غذایی محسوب می‌شود که حاوی پروتئین و فیبر بالا با حداقل چربی است. این پروتئین به ساخت و ترمیم ماهیچه‌ها کمک می‌کند که به نوبه خود متابولیسم را افزایش می‌دهد و به سوزاندن کالری کمک می‌کند. فیبر موجود در لوبیای سیاه باعث ایجاد احساس سیری، کاهش دریافت کالری کلی و جلوگیری از پرخوری می‌شود. علاوه بر این، کربوهیدارت های دیر هضم موجود در لوبیای سیاه به حفظ سطح قندخون ثابت کمک می‌کند. می توانید لوبیا سیاه را به سالاد، سوپ و خورش اضافه کنید یا از آن به عنوان پایه‌ای برای همبرگرهای گیاهی و تاکو استفاده کنید.

برنج سیاه

برنج سیاه که اغلب به عنوان «برنج ممنوع» شناخته می شود، مملو از آنتی اکسیدان‌ها، به ویژه آنتوسیانین‌ها است که به آن رنگ متمایز می‌دهد. این آنتی اکسیدان‌ها به کاهش التهاب، که یکی از موانع اصلی کاهش وزن است کمک می‌کنند. برنج سیاه همچنین سرشار از فیبر است که به هضم غذا کمک کرده و احساس سیری را تقویت می‌کند. بر خلاف برنج سفید، برنج سیاه دارای شاخص گلیسمی پایینی است که به تنظیم سطح قند خون کمک می‌کند و خطر افزایش انسولین را کاهش می‌دهد که می‌تواند منجر به ذخیره چربی شود. از برنج سیاه به عنوان جایگزین برنج سفید یا قهوه‌ای در غذاهایی مانند سیب زمینی سرخ کرده و انواع پلوها استفاده کنید.

شاه توت

شاه توت میوه‌ای کم کالری و غنی از مواد مغذی است که می‌تواند یک مکمل عالی برای رژیم کاهش وزن باشد. این میوه سرشار از فیبر است که به هضم غذا کمک کرده و مدت طولانی تری احساس سیری ایجاد می‌کند. آنتی اکسیدان‌های موجود در شاه توت، به ویژه ویتامین C و آنتوسیانین‌ها، به مبارزه با استرس اکسیداتیو و التهاب کمک می‌کنند. شیرینی طبیعی شاه توت می‌تواند هوس‌های شکر را بدون کالری اضافه برطرف کند و آن‌ را به جایگزینی سالم برای میان وعده‌های شیرین تبدیل کند.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!