آخرین اخبار

روز دوم؛ تکرار کاندیداتوری لاریجانی در غیاب رئیسی/ همتی کاندیدای پوششی خواهد شد؟/ صف نامزدهای اصولگرا طولانی‌تر شد

تاریخ خبر/ جمعه, 11خرداد , 1403

رئیس پیشین مجلس که ۱۲ سال در صدر بهارستان می‌نشست، ۳ سال پیش در انتخابات ۱۴۰۰ هم عزم نامزدی انتخابات کرد اما نتوانست از سد شورای نگهبان عبور کند.

رهبر انقلاب پس از ردصلاحیت او، از “جفا در حق برخی کاندیداها” سخن گفتند که برخی مدعی شدند منظور، علی لاریجانی است. با این حال نتیجه صلاحیتها تغییری نکرد‌.

بیشتر بخوانید:

ثبت‌نام عبدالناصر همتی در انتخابات ریاست جمهوری

علی لاریجانی داوطلب نامزدی انتخابات ریاست جمهوری شد

روز اول؛ یک – یک مساوی / جلیلی از سایه بیرون آمد / کواکبیان شعار “نجات ایران” داد

حالا روشن نیست چه تغییری در پرونده لاریجانی رخ داده که او با احتمال تایید صلاحیت وارد عرصه انتخابات شده است. انتخاباتی که دیگر خبری از ابراهیم رئیسی در آن نیست.

به دنبال نامزدی لاریجانی، آذری جهرمی وزیر ارتباطات دولت روحانی گفت که دیگر نامزد نخواهد شد. برخی اکانتهای توییتری حامی لاریجانی، از وزیر جوان روحانی به عنوان معاون احتمالی لاریجانی در دولت او نام می‌برند.

با وجود انصراف آذری جهرمی، ناصر همتی دیگر رقیب رئیسی در انتخابات دوره قبل که برخلاف لاریجانی اجازه حضور در انتخابات از شورای نگهبان گرفت، امروز رسما ثبت نام کرد. گفته می شود او شاید نامزد پوششی لاریجانی باشد و شاید هم با احتمال ردصلاحیت دوباره لاریجانی، خواسته جای خالی یک نامزد منتقد را پُر کند.

همتی در سه سال گذشته نقش منتقد توئیتری دولت رئیسی را ایفا کرد و به عنوان رئیس پیشین بانک مرکزی سیاستهای اقتصادی دولت را به باد انتقاد گرفت.

اما همزمان با حضور جنجالی چهره های منتقد، بودند اصولگرایانی که آنها هم به صف نامزدهای انتخابات پیوستند، خوش‌چهره، اقتصاددان و احمدی بیغش نماینده سابق مجلس در زمره این چهره‌ها بودند.

به این ترتیب با نام‌نویسی علی لاریجانی، فعلا دست‌کم دو نامزد جدی در انتخابات حضور دارند: سعید جلیلی و علی لاریجانی. هردو آنها زمانی نماینده ولی فقیه و دبیر شورای عالی امنیت ملی و مسئول مذاکرات هسته‌ای بوده‌اند. یکی مانند جلیلی با سابقه تشدید تنش با غرب و دیگری مانند لاریجانی با پیشینه پیشرفت گفتگوها.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

این موارد را هم مشاهده نمائید ...

error: Alert: Content selection is disabled!!