آخرین اخبار

هوملز بهترین بازیکن لیگ قهرمانان؛ کیمیش، امباپه و کروس در جمع برترین‌ها

تاریخ خبر/ جمعه, 11خرداد , 1403

در آستانه دیدار نهایی لیگ قهرمانان اروپا در فصل ۲۰۲۴-۲۰۲۳ بین تیم‌های رئال مادرید و بروسیا دورتموند، وبگاه گل فهرست برترین بازیکنان مهم‌ترین تورنمنت فوتبالی قاره سبز را معرف کرد.

«جاشوا کیمیش» ستاره بایرن مونیخ در رده دهم برترین بازیکنان فصل قرار گرفته است. وبگاه گل به عملکرد موفق این بازیکن در ۲ پست هافبک دفاعی و همچنین دفاع راست در ترکیب باواریایی‌ها اشاره کرده است.

«اشرف حکیمی» مراکشی در رده نهم قرار گرفته است. او با ایجاد ۲۱ موقعیت گل، از این حیث در رده نخست قرار دارد.

هوملز بهترین بازیکن لیگ قهرمانان؛ کیمیش، امباپه و کروس در جمع برترین‌ها

ستارگان دورتموند در رده‌های هشتم و هفتم قرار دارند. «نیکلاس فولکروگ» با گل‌های خود در بازی‌های مقابل اتلتیکومادرید و پاری‌سن‌ژرمن نقش بزرگی در موفقیت‌های تیمش ایفا کرده است.

«مارسل سابیتزر» از نگاه گل عملکرد خیره‌کننده‌ای در ترکیب زنبورها داشته و معمار بازگشت دورتموند مقابل اتلتیکو بوده است.

بعضی از ستارگان متولد شده‌اند تا برای رئال مادرید بازی کنند و «جود بلینگهام» هم یکی از آن‌هاست. با وجود اینکه این ستاره انگلیسی درخشش لالیگا را در لیگ قهرمانان نداشته، اما حضور در ومبلی می‌تواند پایان رویایی را برای او و کهکشانی‌ها رقم بزند.

هوملز بهترین بازیکن لیگ قهرمانان؛ کیمیش، امباپه و کروس در جمع برترین‌ها

«کیلیان امباپه» با اینکه نتوانست پاریسی‌ها را راهی دیدار نهایی کند اما به‌همراه «هری کین» آقای گل فعلی لیگ قهرمانان است.

طلسم کین همچنان ادامه دارد اما او برای رسیدن بایرن به فینال هر کاری کرد و در ۱۲ گل بایرن در ۱۲ بازی تاثیر مستقیم داشت.

جایگاه سوم به «تونی کروس« می‌رسد. بازی مهندس رئالی‌ها همچنان چشم‌نواز است. درصد پاس‌های صحیح او ۹۵ درصد است.

«وینیسیوس جونیور» با وجود اینکه هدف توهین‌های نژادپرستانه قرار گرفته اما همچنان در باس سفید رئال می‌درخشد و در کنار زدن لایپزیگ و بایرن مونیخ توسط رئال مادرید نقش اساسی داشت.

جایگاه بهترین بازیکن فصل یگ قهرمانان اروپا به «متس هوملز» می‌رسد. این مدافع ۳۵ ساله از لحاظ پیروزی در دوئل‌ها، تک موفق، قطع توپ و توپ‌گیری از حریف در رده نخست قرار دارد.

هوملز بهترین بازیکن لیگ قهرمانان؛ کیمیش، امباپه و کروس در جمع برترین‌ها

گل درباره هوملز نوشته است: «ضربه سر او در بازی برگشت مقابل پاری‌سن‌ژرمن در پارک دوپرنس حکم فینالیست‌شدن دورتموند را امضا کرد. این مدافع میانی دلیل حضور زنبورها در فینال ومبلی است».

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!