آخرین اخبار

امام جمعه کرج: شعار فرزند کمتر، زندگی بهتر صهیونیستی بود

تاریخ خبر/ جمعه, 28اردیبهشت , 1403

آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در خطبه‌های نماز جمعه کرج با اشاره به موضوع جوانی جمعیت گفت: توجه به فرهنگ غرب در دوران سازندگی، کنترل جمعیت و اجرای سیاست‌های مد نظر غربی‌ها و دور شدن از فرهنگ ناب اسلام و آداب و رسوم ایرانی صدمات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی فراوانی به کشور وارد کرد.

وی جوانی جمعیت را تضمین کننده امنیت کشور در عرصه‌های اقتصادی، نظامی و اجتماعی دانست و مطرح کرد: بحث کاهش جمعیت از قبل از انقلاب نیز مطرح و شعار صهیونیستی فرزند کمتر، زندگی بهتر بر زبان‌ها افتاده بود که پس از انقلاب از ادامه این مسیر جلوگیری شد. امامین انقلاب نیز در هیچ مقطعی در وادی کاهش جمعیت نبودند و آن را ترویج ندادند.

نماینده، ولی فقیه در استان البرز با بیان اینکه در مقطعی شرط کرده بودند که رشد جمعیت در طول ۲۲ سال از ۶.۵ به ۴ برسد، اما آقایان در طول سه سال این کار را انجام دادند و اکنون رشد جمعیت کمتر از یک است، عنوان کرد: این موضوع یک بعدی نیست و دارای ابعاد مختلفی است و دشمن پشت ماجرا قرار دارد و مردم را به کاهش جمعیت تشویق می‌کند.

رابطه مستقیم کاهش باروری با افزایش شاخص سالخوردگی

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: بر اساس گزارش مرکز آمار ایران اگر در پنج سال آینده، گذشته جبران نشود، در سیاه چاله جمعیتی خواهیم افتاد که نجات از آن سال‌ها به طول می‌انجامد. دشمن با دقت کار خود را انجام داده و ایادی آن در داخل نیز با فشار کار را به پیش بردند. هرچه باروری کاهش یابد، شاخص سالخوردگی افزایش می‌یابد.

وی با اشاره به اینکه این موضوع تبعاتی را در همه مسائل برای کشور ایجاد می‌کند، خاطرنشان کرد: به عنوان مهمترین مشکل دچار تبعات امنیتی می‌شویم، جمعیت پیر توان کار ندارد و از سوی دیگر نیز این قشر خود نیازمند رسیدگی است و چند سال آینده دستگاه‌ها نیز نیروی کار جوان ندارند. در مرحله حساسی قرار داریم که همه باید برای عبور از آن کمک کنیم.

امام جمعه کرج سقط جنین را یکی از مسائل بسیار حساس دانست و با اشاره به اینکه روزانه بر تعداد سقط جنین افزوده می‌شود و با بیان اینکه با جلوگیری از این ماجرا بخش زیادی از چالش جمعیتی حل می‌شود، اظهار کرد: جمعیت کشور سالانه به بیش از ۳ میلیون و ۷۰۰ هزار نفر نیاز دارد، در حالی که آمار سقط، بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار نفر است.

دستگاه‌های متولی ترک فعل‌ها را کنار بگذارند

آیت الله حسینی همدانی بیان کرد: بر اساس قانون حمایت از خانواده و جوانی جمعیت مصوب مجلس شورای اسلامی، صداوسیما به عنوان یکی از مهمترین دستگاه‌های جریان ساز باید بخشی از برنامه‌های خود را به موضوع فرزندآوری اختصاص دهد، اما سوال اینجاست که چرا به این نکته کمتر توجه می‌شود؟ این موضوع باید به صورت غیرمستقیم تبیین شود تا مؤثر باشد.

نماینده، ولی فقیه در استان البرز با تاکید بر ضرورت فرهنگ‌سازی و ایجاد حس ضرورت در جامعه و با بیان اینکه دستگاه‌های متولی ترک فعل‌های بسیاری دارند که باید آن‌ها را کنار بگذارند، مطرح کرد: سوم خرداد سالگشت عملیات غرورآفرین و بی‌نظیر الی بیت المقدس با رمز علی بن ابی طالب است که در آن خرمشهر آزاد شد و این روز، روز مقاومت، ایثار و پیروزی نام گرفت.

وی خاطرنشان کرد: ، اما عده‌ای در این زمینه اقدام به شیطنت و ایجاد تحریف و انحراف می‌کنند، در صورتی که دفاع مقدس یکی از نام آشناترین واژه‌ها در حماسه‌های عزت آفرین ایران است. فرزندان این مرز و بوم با بضاعت مالی ناچیز، اما با صلابت و نور ایمان به مصاف کسانی هستند که تا بن دندان مسلح بودند و تمام دنیا آن‌ها را حمایت می‌کردند.

اعتماد به جوانان مؤمن و متعهد نتیجه بخش است

امام جمعه کرج دفاع مقدس را نماد استقامت و از پیچیده‌ترین عرصه‌های رقابت جهانی دانست و بیان کرد: ایران هرگز جنگ طلب نبوده، اما وقتی جنگ به آن تحمیل شود، هرگز تسلیم نمی‌شود، ننگ ذلت را نمی‌پذیرد و از کیان اعتقادی و سرزمینی خود دفاع می‌کند. تاریخ معاصر در هشت سال جنگ تحمیلی، شرف و آزادگی ایران، مقاومت و ایمان به خدا را در صفحات خود ثبت کرد.

آیت الله حسینی همدانی با اشاره به اینکه در گام دوم انقلاب و جنگ ترکیبی که در آن قرار داریم، باید نگاه گذرا به دستاوردها داشته باشیم، این امر را لازمه تقویت عزم و اراده نسل امروز که در مسیر پیشرفت و اعتلا قرار دارد دانست و افزود: فراموش نکنیم در هر شرایطی دشمن داریم که برای نابودی ما و رسیدن به مقاصد خود ترفندهای بیشمار و نقشه‌های خطرناکی را طراحی می‌کند.

وی با اشاره به اینکه فتنه گران داخلی زمینه را برای تجاوز دشمنان فراهم می‌کنند، اعتماد به جوانان مؤمن و متعهد در کارهای بزرگ را همواره نتیجه بخش دانست و با بیان اینکه با تدبیر می‌توان تهدید دشمن را به فرصت تبدیل و بر او غلبه کرد، ادامه داد: امروز ادامه مقاومت و ایثار در عملیات مذکور را در جهان اسلام و محور مقاومت در عملیات طوفان الاقصی می‌بینیم.

تعرض به ارزش‌های الهی و تجاوز به خاک این سرزمین بی‌پاسخ نمی‌ماند

نماینده، ولی فقیه در استان البرز با اشاره به اینکه این عملیات مقدمات آزادی قدس شریف را فراهم و اسرائیل خبیث را برای همیشه از صفحه روزگار محو خواهد کرد، بیان کرد: دشمنان قصد داشتند انقلاب را از صحنه خارج کنند، اما ایران استقلال و اقتدار خود را تثبیت کرد و نشان داد که هرگونه تعرض به ارزش‌های الهی و تجاوز به خاک این سرزمین بی‌پاسخ نخواهد ماند.

وی اظهار کرد: عملیات وعده صادق به دشمنان فهماند که ایران قدرت فرماندهی در پیچیده‌ترین و گسترده‌ترین عملیات پهپادی و موشکی را با پیشرفته‌ترین تجهیزات دارد و در دفاع از اسلام، انقلاب و ایران با هیچکس شوخی ندارد. امروز ایران الگوی ملت‌ها و انسان‌های آزاده برای مقابله با نظام سلطه است که تبلور آن در اجتماعات گسترده در کشورهای غربی و اروپایی و تظاهرات دانشجویی مشاهده می‌شود.

امام جمعه کرج با بیان اینکه ملت ایران الگوی جدیدی به نام مقاومت را به جهان عرضه کرد، خاطرنشان کرد: این الگو به نماد پیروزی بندگان بر سلطه استکبار مبدل شد. الگوی مقاومت ملت ایران از منطقه عبور کرد و سراسر جهان را تحت تأثیر خود قرار داد. امروز ملت‌ها و دولت‌های جهان بر پایان حاکمیت نظام سلطه بر جهان تاکید دارند و این یعنی فرهنگ انقلاب اسلامی جهانی شده است.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

این موارد را هم مشاهده نمائید ...

error: Alert: Content selection is disabled!!