پشت پرده دبیری محمدخزاعی برای جشنواره فیلم فجر

تاریخ خبر/ سه شنبه, 25اردیبهشت , 1403

همین یکی دو هفته پیش بود که خبرگزاری قوه قضائیه خبر داده بود که دوران مسئولیت محمد خزاعی به پایان رسیده و قرار است به زودی جایگزینی برای او انتخاب  شود.

البته که چنین گمانه زنی یکی دو سال اخیر درباره مدیریت خزاعی بارها از جانب خبرنگاران صورت گرفته و هیچ وقت شکل عملی به خود نگرفته است اما نکته مهم اینجاست که از قضا این گمانه زنی خبرگزاری قوه قضائیه قرار بود عملی شود و خزاعی از سازمان سینمایی خداحافظی کند، حتی جانشین هم انتخاب شده بود، این نکته  را به نقل از چند منبع آگاه می‌نویسیم.

ولی در دقیقه نود همه چیز تغییر کرد وجلسه تقدیر برای خزاعی برگزار شد، تا به او مهلت داده شود در مدت باقی مانده از دوران ریاستش،  کارهای خود را در سینما به سرانجام برساند.

البته که خزاعی در دوران مدیریتش طی یکی دو سال اخیر، فعالیت های موثری داشته اما به حق  او مطلوب قاطبه اهالی سینما نیست با این حال جایگزین هایی که قرار بود برای او در سازمان سینمایی مشخص شود را وقتی ارزیابی می کنیم (تهیه کننده گاندو و مدیرعامل فعلی فارابی) حضور او در مسند ریاست گزینه بهتری به شمار می‌آید.

حالا خبر رسیده که خزاعی دبیر چهل و سومین جشنواره فیلم فجر شده است، این درحالی است که نگرانی وجود داشت که دوباره مجتبی امینی ریاست و دبیری این دوره جشنواره را هم به عهده بگیرد، کسی  که  از جنس سینما و اهالی سینما نیست و بیشتر فرد سیاسی شناخته می شود تا سینماگر. ضمن اینکه  اهالی سینما هم او را از خودشان نمی دانند. اما حالا حضور محمد خزاعی به عنوان سینماگر بر مسند ریاست( اگرچه خزاعی محبوبیت گذشته را ندارد ) اما به نظر گزینه بهتری می آید.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!