آخرین اخبار

فرمانداری: روستای رحیم‌آباد صالح‌آباد زیرآب رفت/ خسارت سیل و باران به ۷۰ منزل مسکونی

تاریخ خبر/ پنجشنبه, 20اردیبهشت , 1403

مرتضی یوسفی، با اشاره به اینکه صالح‌آباد در بین شهرستان‌های خراسان رضوی بیشترین خسارت را در سیل امروز داشته است، افزود: چند روستای شهرستان بیشترین میزان خسارت را در بارش‌ها و سیلاب امروز داشته‌اند که روستای رحیم‌آباد از جمله آن است.

وی با بیان اینکه سیلاب به بیش از ۲۵ واحد مسکونی در روستای رحیم‌آباد خسارت جدی وارد کرده است، عنوان کرد: تمامی وسایل و تجهیزات مردم در این روستا به طور کامل از بین رفته است.

معاون فرماندار صالح‌آباد همچنین از تخریب کامل پل مواصلاتی روستای رحیم‌آباد به حاجی‌آباد خبر داد و افزود: بیشترین خسارت‌ها مربوط به دو روستای رحیم‌آباد و حاجی‌آباد است.

وی با بیان اینکه قنوات این دو روستا به طور ۱۰۰ درصد آسیب دیده‌اند، عنوان کرد: متأسفانه به منازل مسکونی و قنوات روستاهای آزادده، همت‌آباد، جهان‌آباد علی‌اشرف هم خسارت‌های جدی وارد شده است.

یوسفی با اعلام اینکه به شبکه برق و توزیع داخلی و خط انتقال شبکه انتقال آب شرب هم آسیب جدی وارد شده است، گفت: در حال حاضر شبکه آبرسانی ۱۳ روستای شهرستان قطع شده و با تانکر آبرسانی صورت می‌گیرد.

وی از پایداری شبکه گاز و برق خبر داد و عنوان کرد: کارشناسان به مناطق مختلف اعزام شده و در حال برآورد اولیه خسارت‌های وارد شده به این شهرستان هستند.

معاون فرماندار صالح‌آباد با اشاره به اینکه در مجموع ۷ روستای شهرستان با سیل مواجه بودند و به ۷۰ منزل مسکونی هم بین ۳۰ تا ۷۰ درصد خسارت وارد شده است، گفت: خسارت‌های وارد شده در هر روستا متفاوت است.

وی با اعلام اینکه به ۸۰ درصد روستای رحیم‌آباد خسارت جدی وارد شده است، افزود: چون روستا قدیمی و جانمایی روستا اشتباه بوده در مسیر سیلاب قرار دارد.

یوسفی با بیان اینکه قسمت جدید روستا از مسیر خارج شده اما خانه‌های قدیمی که در مسیر سیلاب بوده‌اند کلاً زیرآب رفته است، بیان کرد: با هماهنگی انجام شده از ساعات اولیه صبح امروز نیروهای خدمات رسان در روستای رحیم‌آباد مستقر شده‌اند و در حال خدمات‌رسانی هستند.

وی با اشاره به اینکه اسکان اضطراری اهالی روستا انجام شده و در داخل چادر اسکان یافته‌اند، گفت: امکانات اولیه از جمله وسایل گرمایشی به این افراد داده شده است.

معاون فرماندار صالح‌آباد که اکنون در حال سرکشی از وضعیت روستاهای مختلف شهرستان است، ادامه داد: تاکنون ۲۰ خانوار در روستای رحیم‌آباد اسکان اضطراری داده شده‌اند.

یوسفی گفت: با توجه به اینکه اسکان اهالی به صورت موقت و در چادر انجام شده اگر شرایط جوی همین گونه باشد مشکلات به مراتب افزایش خواهد یافت، در همین خصوص از هلال احمر استان کمک خواسته‌ایم و درخواست انتقال امکانات به شهرستان را داشته‌ایم.

معاون فرماندار صالح‌آباد در پایان گفت: اکنون آب شرب ۱۲ تا ۱۳ روستا قطع شده است و با تانکر در حال آبرسانی هستیم.

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

این موارد را هم مشاهده نمائید ...

error: Alert: Content selection is disabled!!