زندگی عجیب ایلان ماسک/ خوابیدن در ٣ بامداد و توجه ویژه به دوش‌گرفتن

تاریخ خبر/ پنجشنبه, 20اردیبهشت , 1403

« ایلان ماسک » مدیرعامل اسپیس ایکس و تسلا، مالک ایکس و همچنین پدر 10 فرزند است. او ثروتی به ارزش 198 میلیارد دلار دارد و سومین فرد ثروتمند جهان است.

بنابراین ماسک به‌عنوان مدیرعامل چندین شرکت و همچنین یکی از ثروتمندترین افراد زمین، برنامه پرمشغله‌ای دارد. به‌تازگی گزارشی درباره  روتین روزانه  او منتشر شده است.

نشریه اینسایدر، در گزارش جدیدی به تشریح روتین روزانه ایلان ماسک (براساس مصاحبه‌ها و توییت‌های او) پرداخته است. ماسک سال 2023 به وال استریت ژورنال گفته بود که معمولاً حدود ساعت  3 صبح  می‌خوابد و  شش ساعت  را صرف خواب می‌کند. بنابراین، او معمولاً حدود ساعت  9 صبح  از خواب بیدار می‌شود.

ماسک همچنین در پاسخ به یک پزشک در ایکس گفته بود که هر روز صبح یک  دونات  می‌خورد. او بعداً در پستی اشاره کرده بود که هر بار 0.4 یک دونات را می‌خورد تا مغزش آن را صفر در نظر بگیرد. اگرچه او بارها نسبت به این شیرینی ابراز علاقه کرده است، اما نمی‌توان با اطمینان گفت که اشاره به مصرف روزی یک دونات توسط او شوخی بوده است یا جدی.

زندگی عجیب ایلان ماسک/ خوابیدن در ٣ بامداد و توجه ویژه به دوش‌گرفتن

مدیرعامل تسلا سال 2022 گفته بود که تلاش دارد، عادت خود برای چک‌کردن گوشی در زمان بیدارشدن از خواب را کنار بگذارد. ماسک در پادکست Full Send، از این کار به‌عنوان «یک عادت وحشتناک» یاد کرده بود که امیدوار است بتواند دیگر آن را انجام ندهد. اما طبق این گزارش، تا سال گذشته، او همچنان پس از بیدارشدن از خواب، گوشی خود را چک می‌کند.

ماسک در کتاب زندگینامه خود، به «والتر ایزاکسون» گفت:

«بعضی روزها از خواب بیدار می‌شوم و به توییتر (ایکس فعلی) نگاه می‌کنم تا ببینم آیا هنوز کار می‌کند یا خیر.»

ماسک قبلاً گفته بود که  دوش‌گرفتن  تأثیر مثبت بزرگی بر زندگی روزمره‌اش دارد. سال 2015، یکی از کاربران Reddit از او سؤال کرده بود که کدام یک از عادات روزانه‌اش بیشترین تأثیر را بر زندگی او داشته است. ماسک در پاسخ به «دوش‌گرفتن» اشاره کرد.

بی‌توجهی ایلان ماسک به ورزش

زندگی عجیب ایلان ماسک/ خوابیدن در ٣ بامداد و توجه ویژه به دوش‌گرفتن

سومین فرد ثروتمند جهان نیز مانند بسیاری از افراد، در طول چند سال گذشته رابطه پر فراز‌و‌نشیبی با ورزش‌کردن داشته است. او سال 2021، به «جو روگن»، پادکستر معروف، گفته بود که اگر بتواند از انجام این کار اجتناب می‌کند. او سال گذشته نیز در ایکس نوشت:

«تقریباً هرگز ورزش نمی‌کنم، مگر اینکه بچه‌هایم را بلند و به هوا پرتاب کنم.»

ماسک بارها اعتراف کرده که مدیریت بیش از یک شرکت کار آسانی نیست و معمولاً زمان زیادی را به کار اختصاص می‌دهد. این مرد 52 ساله در سال 2021 گفته بود که او بسته به «بحران لحظه‌ای» امور شرکت‌های خود را اولویت‌بندی می‌کند.

در همین رابطه، یکی از کاربران ایکس در ژانویه 2023 گفته بود که ماسک یک روز صبح در یک پرونده قضایی شهادت داده، عصر در یک رویداد در کارخانه نوادا تسلا شرکت کرده و شب با تسلا روی هوش مصنوعی کار کرده است. در واقع تمام این کارها در طول یک روز انجام شده است. او در پاسخ به این پست، ادعا کرده بود که نیمه شب را هم در مقر توییتر سپری کرده است.

زندگی عجیب ایلان ماسک/ خوابیدن در ٣ بامداد و توجه ویژه به دوش‌گرفتن

ماسک در سال 2023 به وال استریت ژورنال گفته بود:

«می‌خوابم، بیدار می‌شوم، کار می‌کنم، می‌خوابم، بیدار می‌شوم، کار می‌کنم – این روند را هفت روز در هفته تکرار می‌کنم. باید برای مدتی این کار را انجام دهم – چاره ای نیست – اما فکر می‌کنم وقتی توییتر در مسیر درست خود قرار بگیرد، مدیریت آن بسیار راحت‌تر از اسپیس ایکس یا تسلا است.»

او آوریل 2024 در جریان جلسه اعلام درآمد تسلا گفته بود:

«تسلا بخش زیادی از زمان کار من را تشکیل می‌دهد و تقریباً هر روز هفته در آن مشغول به کار هستم. به‌ندرت پیش می‌آید که بعدازظهر یکشنبه را تعطیل کنم.»

.
منبع:
خبر فوری | https://www.khabarfoori.com

error: Alert: Content selection is disabled!!